Imprezy

Teatralna uczta dla najbliższych

27.01.2012r Centrum Kultury zorganizowało imprezę integracyjną – uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka, podczas której licznie przybyli goście oklaskiwali spektakl przygotowany przez dzieci z Teatru Figle-Migle. Mali artyści występ swój zakończyli miłym akcentem: wręczeniem ukochanym Babciom i Dziadkom pluszowych serc. Ale na tym nie koniec. Po uczcie teatralnej dzieci zaprosiły gości na słodką ucztę za stoły. Było więc wspólne biesiadowanie, śpiew przy akompaniamencie akordeonu, muzyczne konkursy i zabawa taneczna prowadzona przez wodzireja. Na sali zapanowało wzruszenie , radość i dobra zabawa, bo aż tylu atrakcji nie spodziewał się nikt.

Galeria zdjęć (kliknij)

 

Ferie, ferie i po feriach….


Zapewne z nutą nostalgii  dzieci będą wspominały atrakcje przygotowane przez Centrum Kultury. Pluskanie w wodzie przy trzaskającym mrozie – to dopiero frajda! W parku wodnym w Ostrołęce niektóre dzieci były po raz pierwszy, podobnie jak na Balu Postaci Bajkowych, gdzie tańcom, zabawom nie było końca. Natomiast dla tych, którym nie straszny mróz Centrum Kultury zorganizowało konkurs na rzeźbę ze śniegu.  No i udało się!  Powstały misie, słonie, jeże, łabędzie      a nawet wielkie igloo. Brawo! Ale to nie koniec wszystkich atrakcji. Odbyły się również halowe turnieje piłki nożnej i wiele, wiele innych. Popatrzmy na zdjęcia w galerii… Galeria zdjęć (kliknij)

 

 

Piknik Rodzinny „Każda świetlica tętni życiem”

Dnia 26.09.2010r. odbył się Piknik Rodzinny „Każda świetlica tętni życiem” było to wspólne przedsięwzięcie kulturalno-integracyjne w partnerstwie świetlic objętych projektem (Troszyn, Zamość, Łątczyn, Borowce, Kleczkowo, Dzbenin i Opęchowo).

Przygotowania tego dnia trwały od godziny 8 rano, zaś rozpoczęcie imprezy nastąpiło o godzinie 12.30 w programie były:

– występy Klubu Seniora

– występy dzieci i młodzieży ze świetlic

– gry, zabawy, konkursy

– wspólne biesiadowanie i degustacja potraw przygotowanych przez mieszkańców poszczególnych wsi oraz uczestniczki kursu kulinarnego

Impreza zakończyła się wspólną zabawą integracyjną wszystkich mieszkańców wiosek biorących udział w projekcie.

 

Festyn „Żyj zdrowo – żyj kolorowo”

W niedzielę 31.08.2009 odbył się w Troszynie festyn zorganizowany przez Centrum Kultury i Urząd Gminy w Troszynie.

Na licznie przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Podczas imprezy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla najmłodszych oraz na najpiękniejszą posesję w gminie Troszyn. Podczas Festynu można było oglądać występy Klubu Seniora „Pod Wierzbami” z Troszyna, młodzieżowej grupy teatralnej „Mały Kabarecik” działającej przy Centrum Kultury w Troszynie, Kapeli podwórkowej „Kamraci”, piosenkarki Danuty Stankiewicz oraz zespołu „Sunny Girls”. Imprezie towarzyszyło wesołe miasteczko, kiermasz sztuki ludowej oraz stoiska promocyjne i gastronomiczne.